ORT

 • ORT: Słowo i muzyka na Festiwalu Sztuk w Reykjavíku

  Na finał islandzkiej odsłony projektu ORT zapraszamy do Reykjaviku na Festiwal Sztuki. Stolicę Islandii odwiedzą: Miłosz Biedrzycki oraz najbardziej znany polski slamer Wojciech Cichoń, który poprowadzi warsztaty dla islandzkiej młodzieży..

  Czytaj więcej
 • ORT: Noc Muzeów zacznij od wierszy

  Na zakończenie polskiej odsłony projektu ORT zapraszamy 17 maja (w ramach tegorocznej Nocy Muzeów), godz. 19:00, Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego na wiosenny wieczór z udziałem trzech islandzkich poetek: Gerður Kristný, Kristín Svava Tómasdóttir, Linda Vilhjálmsdóttir, który poprowadzi Agnieszka Wolny–Hamkało. Dla publiczności przygotowaliśmy arkusze poetyckie z tłumaczeniami wierszy wszystkich islandzkich poetek. A także inne atrakcje!.

  Czytaj więcej
 • ORT: Kira Kira - koncert

  Zapraszamy na koncert eterycznej elektroniki z Islandii – razem z islandzkimi poetkami przyjeżdża do nas Kristín Björk Kristjánsdóttir, czyli Kira Kira..

  Czytaj więcej
 • ORT: SPOKEN ORT Show

  Ten zimny październikowy wieczór przyprawi Cię o dreszcze! To jedyna okazja, aby zobaczyć na żywo islandzkiego poetę performera Eiríkura Örna Norðdahla występującego na jednej scenie obok polskich poetów spoken word: Weroniki Lewandowskiej, Grzegorza "Estragona" Bruszewskiego, Mateusza Andały, Romana Boryczko i Mundzia Niuniu..

  Czytaj więcej
 • ORT: kampania w mieście

  Poezja na ulicach, chodnikach miast, w tramwajach i autobusach, na fasadach budynków, spotkania z głośnymi i cenionymi autorami, publiczne czytanie wierszy – to tylko niektóre z atrakcji akcji Wiersze w mieście, która w ciągu najbliższych dwóch tygodni zawita do Warszawy, Krakowa i Trójmiasta..

  Czytaj więcej
 • ORT: Popołudnie w Reykjavíku

  Zapraszamy do literackiego Reykjaviku i to w centrum Krakowa! Będziecie mogli usiąść na literackiej ławeczce (takiej samej jak w zatoce Faxa) i posłuchać wierszy w wykonaniu najpopularniejszych poetów z Islandii, obejrzeć filmy z cyklu Fabulous Iceland i przede wszystkim - poczytać. Będą też żywi poeci i pisarze prosto z Reykjaviku, miasta literatury UNESCO. A wracając do domu, rozglądajcie się uważnie po mieście - na billboardach, autobusach, murach odnajdziecie sagi i sażki. „Jokabokaflod”, czyli islandzka powódź literacka, powoli dociera do Krakowa. Sjaumst! (czyli do zobaczenia!). Oczywiście na Festiwalu Conrada..

  Czytaj więcej
 • ORT: Reykjavík czyta polskie wiersze

  1 października wiersze polskich poetów w islandzkim przekładzie pojawiły się na chodnikach i autobusach Reykjavíku. Przed nami kolejne wydarzenia islandzkiej odsłony naszego projektu ORT. Polska poezja prezentowana jest w przestrzeni miejskiej stolicy Islandii w ramach festiwalu Reykjavík czyta, organizowanego przez Reykjavík Miasto Literatury UNESCO.

  Czytaj więcej
 • ORT: Ewa Lipska w Reykjavíku

  Rusza islandzka odsłona naszego projektu ORT: Wiersze z Islandii/Wiersze z Polski. Polską poezję na Islandii reprezentować będzie Ewa Lipska, która gości na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Literatury w Reykjavíku (11-15 września).

  Czytaj więcej
 • ORT: Literacki Sopot

  Przed nami kolejna odsłona projektu ORT: Wiersze z Islandii/Wiersze z Polski. W maju gościliśmy islandzkich poetów i muzyków w Krakowie, tym razem zaprosiliśmy ich do Literackiego Sopotu.

  Czytaj więcej
Wróć