Sąd nad książką

 • Dorota Masłowska, Antonio Tabucchi i Jarosław Jakubowski

  W czerwcowym "Sądzie nad książką" Bogusława Bodzioch-Bryła i Artur Grabowski omówili trzy tytuły - felietony Doroty Masłowskiej "Jak przejąć kontrolę nad światem nie wychodząc z domu", powieść Antonia Tabucchiego "Dla Isabel. Mandala" i dramaty Jarosława Jakubowskiego "Prawda i inne dramaty"..

  Czytaj więcej
 • Robert Pinsky, Joachim Sartorius, Antije Krog

  Amerykański poeta, eseista, krytyk i tłumacz - Robert Pinsky, niemiecki dyplomata - Joachim Sartorius oraz najpopularniejsza poetka RPA - Antije Krog. W specjalnym wydaniu „Sądu nad książką” - „Zaczytani w poezji” pojawiły się tomy gości tegorocznego Festiwalu Miłosza..

  Czytaj więcej
 • Michał Olszewski, Wojciech Chmielewski i Marcel Schwob

  W majowym "Sądzie nad książką": "#Upał" Michała Olszewskiego, "Belweder gryzie w rękę" Wojciecha Chmielewskiego i "Żywoty urojone" Marcela Schwoba sądzą Adam Wiedemann i dr hab. Artur Grabowski..

  Czytaj więcej
 • František Mikš, Margaret Atwood i Maciej Miłkowski

  Związki awangarodwej sztuki z komunizmem, miłość i koniec znanego świata oraz misterne opowiadania w kwietniowym "Sądzie nad Książką"..

  Czytaj więcej
 • Stanisław Grochowiak i Burhan Sönmez

  Terror i przemoc we współczesnym Stambule oraz nigdy niepublikowane wiersze Stanisława Grochowiaka były przedmiotem marcowego "Sądu nad książką" w Radiu Kraków. .

  Czytaj więcej
 • Andrzej Horubała i Javier Cercas

  Historia oszusta, który pasożytuje na pamięci o Holokauście, oraz eseje o sztuce, muzyce, filmie i literaturze w kolejnym "Sądzie nad książką" w Radio Kraków. "Oszust" oraz "Droga do Poznania i inne zapiski" poddane krytycznemu osądowi..

  Czytaj więcej
 • Leszek Elektorowicz, Jerzy Jarniewicz i Elizabeth Strout

  "Rąbek królestwa" Leszka Elektorowicza, nowy tom nestora krakowskiego środowiska poetyckiego, "All You Need Is Love. Sceny z życia kontrkultury" Jerzego Jarniewicza, wybitnego poety, tłumacza i znawcy kultury anglosaskiej oraz "Bracia Burgess" Elizabeth Strout - najgłośniejszej pisarki nie tylko ostatniego roku zostały omówione w kolejnym "Sądzie nad książką" na antenie Radia Kraków..

  Czytaj więcej
 • Michel Houellebecq, Patti Smith i Elżbieta Cherezińska

  Książki francuskiego pisarza-skandalisty Michela Houellebecqa, rockmenki i ikony amerykańskiej popkultury Patti Smith oraz królowej polskiej powieści historycznej - Elżbiety Cherezińskiej zostały poddane kolejnemu "Sądowi nad książką" w Radiu Kraków..

  Czytaj więcej
 • Szczepan Twardoch i Przemysław Dakowicz

  W pierwszej edycji programu powieść "Król" Szczepana Twardocha, która przenosi nas do przedwojennej Warszawy i zbiór esejów Przemysława Dakowicza "Afazja polska 2", w których autor mierzy się z najtragiczniejszymi momentami polskiej historii XX wieku..

  Czytaj więcej